RRC, Divizija II, Rudar - Bežigrad 12:24

Ragbi klub "Rudar" Ragbi klub "Bežigrad"

Rudar – Bežigrad 12:24 (12:12)

Zenica, 19.mart - Stadion Kamberovića polje. Gledalaca 300. Teren težak za igru.

Sudija Hrvoje Bartolić (Hrvatska), Mirza Oruč i Senad Ćorić (BiH). Delegat utakmice Denis Veličković (Hrvatska).

Rudar: Perčinlić D, Bureković E, Kadrić K, Kavazović A, Rađo S, Popaja J, Frana N, Glavaš Selmir, Spahić E. 2, Spahić F, Tuka E. 5, Ajkunić J, Glavaš Sinan 5, Abdić A, Poturković M, Hajdar E, Karić B, Oruč H, Mrgić S, Buljugić B. i Đeherović A.

Trener Albin Isaković.

Bežigrad: Sambol L, Rivo M, Mujić A, Gombač S. 5, Klarj M, Gumzej M, Kosanović G. 5, Slavec K, Cerar D. 14, Ivanjko B, prosenc M, Žle P, Recek L, Miljavec M. i Ivanjko D.

Trener Niko Kosanović.

Ragbijaši Rudara u 2. kolu II Divizije Regionalne ragbi lige nisu uspjeli da pobijede goste iz Slovenije, ragbijaše Bežigrada.

U prvom poluvremenu je igra bila izjednačena i smjenjivali su se napadi sa obe strane. Po vrlo teškom terenu ragbijaši nisu uspjeli da prikažu svu ljepotu ove igre. Na odmor se otišlo neriješenim rezultatom 12:12.

U drugom poluvremenu gosti iz Slovenije blago preuzimaju inicijativu i samo zahvaljujući iskustvu uspijevaju da utakmicu preokrenu u svoju korist što rezultira vodstvom od 19:12 a nedugo potom još jednim uspješnim kontranapadom postavljaju i konačan rezultat utakmice 24:12.

Sutra će ljubitelji ragbija moći da uživaju jer su na rasporedu čak tri utakmice. Igrači Čelika imaju šansu da osvjetlaju obraz BiH ragbija i u utakmici 3. kola Divizije I Reginalne ragbi lige protiv Partizana iz Beograda zabilježe toliko željenu pobjedu. Ova utakmica počinje u 14,00 sati na Kamberovića polju.

U predigri ove utakmice, snage će odmjeriti kadeti Čelika i Zenice '72 koja će se igrati u 12,30 sati a po završetku derbi utakmice Čelik-Partizan, još jedna prijateljska utakmica mladih ragbijaša do 17 godina između ekipa Rudara i Partizana.