15 rujna 2009

Loznica, U-20, 9-13.09.2009.

Rezultati: Srbija - Bosna i Hercegovina 48:13 (15:13) Stadion: SC Drinum, Gledalaca 200, Sudija: Poplavski (Ukrajna), Zuti kartoni 2 Bosna: Durgut, Haracic, SRBIJA: Stoiljkovic (Decermic), Sretenovic (Joncic) Bogdanovic (Joksimovic) Dimcic 5+5, (Gvozdenovic) Petrovic (Ivkovic) Djordjevic 5 (Tasic 5), Sreckovic, Dragutinovic, Simonovic, Tatic, Babic (Zogovic 5), Pirkovic 3+2+2+2+2+2, Orlovic 5, Ljubicic, Todorovic 5. BOSNA: Percinlic, Turcinovic, Balija, Haracic, Karic, Hadzanovic, Sel. Glavas (Bambur) Durgut, Jorgic 3, (Mrgic), Kobic, Muratovic, Poturkovic, Frana, Sin. Glavas 10, Spahic. U prvoj utakmici Kvalifikacionog turnira do 20 godina reprezentacija Srbije je pobijedila Bosnu i Hercegovinu sa 48-13. Srbija je iz kaznenog udarca koji je uspjesno izveo Stefan Pirkovic, vec u 5 minutu povela sa 3-0. Vec u slijedecem napadu Bosna preko Sinana Glavasa dolazi u vodstvo od 3-5. Isti igrac ponovo poentira u 16 minutu , ali reprezentacija Srbije smanjuju preko Todorovica na 8-10 u 24 minutu. U 28 minutu Bosna preko Jorgica iz uspesno izvedene kazne dolazi u vodstvo od 8-13, ali se igraci Srbije ponovo bude i pentiranjem Orlovica i nakon uspjesnog pretvaranja Pirkovica odlaze na odmor sa prednoscu od 15-13. Uprvom dijelu drugog poluvremena igra je bila izjednacena. Vodila se bespostedna borba sve do 61 minuta kada je Srbija konacno uspjela da probije granitnu odbranu Bosne i preko Djordjevica povede sa 20-13. Nekoliko minuta kasnije uslijedio je zuti karton Durgutu, a njegovo odsustvo sa terena, Srbija koristi da u potpunosti prelome utakmicu u svoju korist. Hrvatska - Grcka 56:0 (37:0) Bosna i Hercegovina - Grcka 55:3 U utakmici za 3. mjesto, reprezentacija Bosne i Hercegovine je deklasirala reprezentaciju Grčke rezultatom 55:3. Srbija - Hrvatska 19:11 (10:3) Reprezentacija Srbije u utakmici za 1. mjesto protiv Hrvatske je bila uspjesnija i slavila rezultatom 19:11. Poredak: 1. Srbija 2. Hrvatska 3. Bosna i Hercegovina 4. Grcka