29 kolovoza 2009

Rudar - Olimpija 13-17 (13:3)

Danas, 29.08.2009. godine sa početkom u 17:00 sati na stadionu Kamberovića polje u Zenici, pred nekoliko stotina navijača, odigrana je polufinalna ragbi utakmica za ulazak u Regionalnu ragbi ligu. Snage su odmjerili Ragbi klub „Olimpija“ iz Ljubljane i Ragbi klub „Rudar“ iz Zenice. Nevrijeme i grad koji su zahvatili Zenicu, odgodili su početak ovog susreta za petnaestak minuta. Domaći ragbijaši Rudara nisu uspjeli da pobijede goste iz Ljubljane i obezbijede ulazak u Regionalnu ligu. Ni izuzetna motivisanost igrača trenera Albina Isakovića nije bila dovoljna da se pobijedi ekipa Olimpije. Rudar je tokom cijele utakmice imao incijativu i u prvom poluvremenu ostvario rezultatsku prednost ali jači skup gostiju i neiskustvo domaćih ragbijaša u ovom susretu bilo je presudno. U drugo poluvrijeme, igrači Olimpije su ušli puno ozbiljnije i sa dva skora i dva uspješna pretvaranja ostvarili pobjedu. I pored poraza, Rudar je dokazao da ima kvalitetne igrače i da je u narednom ciklusu ozbiljan kandidat za ulazak u Regionalnu ligu. Susret je vodio Dejan Štiglić iz Srbije a njegovi pomočnici su bili Mirza Oruč i Mirza Kapić iz Zenice. Delegat susreta je bio Stevan Ilijašević iz Srbije. *************************************************