21 lipnja 2009

Regionalna ragbi liga, Čelik-Valiacite 26:12

U subotu, 20.06.2009. godine na sportskom terenu Ade Ciganlije u Beogradu sa početkom u 17,00 sati, Ragbi klub „Čelik“ odigrao je svoju posljednju utakmicu Regionalne ragbi lige u sezoni 2008/09. Zenički ragbijaši su u utakmici za peto mjesto igrali protiv Bugarskog predstavnika „Valiacite“ i pobjedili uvjerljivim rezultatom 26:12. Ragbi klub „Čelik je nastupio u sastavu: Ajanović Semir, Alić Edib, Bašić Adis, Trako Adin, Pojskić Edin, Tufekčić Sedad, Deljkić Benjamin, Mušinović Ermin, Kapić Albin 2 (kapiten), Subašić Sabahudin 19, Šabačkić Safet, Smriko Anes, Kokić Vahdet 5, Bujak Armin, Bešo Latif, Razić Damir, Hukić Sanel, Karabegović Adis, Durić Zijad, Zadić Armin, Čerim Đemil i Selimspahić Adis. Trener Safet Čerim. Tokom cijele utakmice vodila se „rovovska borba“ za svaku loptu, za svaki metar protivničkog prostora. Bugarski predstavnik se pokazao kao vrlo dobra ekipa sa nekoliko izuzetno kvalitetnih pojedinaca. U prvom poluvremenu, Čelik je imao minimalnu prednost koju je u drugom poluvremenu uspio da poveća i na kraju osigura sigurnu pobjedu. Ova pobjeda zeničkim ragbijašima osigurava naredne godine takmičenje u „A“ grupi Regonalne lige koja će u takmičarskoj sezoni 2009/10 biti reorganizovana i proširena za još nekoliko kvalitetnijih evropskih klubova. Utakmica za prvo mjesto se igrala u nedjelju (18,00 sati) u Beogradu gdje su se u uzvratnom susretu sastali „Nada“ iz Splita i „Pobednik“ iz Beograda. Spličani su uspjeli da pobijede domaćina rezultatom 15:11 te osvoje prvo mjesto. Poredak: 1. Nada Split 2. Pobednik Beograd 3. Esztegomi Vitezek, Esztergom 4. Ljubljana, Ljubljana 5. Čelik Zenica 6. Valiacite Pernik 7. Zagreb Zagreb 8. KBRK Beograd 9. Partizan, Beograd 10. Battai Bulldogok, Szazhalombatta 11. KARC, Kecskemét 12. Bežigrad, Ljubljana 13. Olimpija, Ljubljana