15 ožujka 2008

BiH - HRVATSKA 13 : 5

U Italiji je u toku Evropsko prvenstvo u RAGBIJU za juniore (U-18) .

Danas, 15.03.2008. godine ja nasa reprezentacija odigrala prvu utakmicu protiv odgovarajuce selekcije Hrvatske i zabiljezila prvu pobjedu od 13 : 5.

Prvo poluvrijeme je zavrsilo nerijesenim rezultatom 5 : 5 da bi u drugom poluvremenu nasi momci „dodali gas“ i zasluzeno izvojevali toliko zeljenu pobjedu.

Zgoditke su postigli: u sedmoj minuti za BiH - Ajkunic 5 da bi potom reprezentativci Hrvatske u 29 minuti izjednacili na 5 : 5. To je bilo rezultatski sve u prvom poluvremenu.

Drugo poluvrijeme pocinje silovitim napadima nasih reprezentativaca i protivnicka odbrana napokon popusta, u 50-toj minuti Jorgic uspjesno pretvara i dovodi nase u vodstvo 8 : 5 da bi u 67-moj minuti opet Ajkunic polozio loptu iza linije zgoditka i postavio konacan rezultat 13 : 5.