20 ožujka 2011

RRC, Divizija I, Čelik - Partizan 21:25 (18:15)

Čelik – Partizan 21:25 (18:15)

Zenica, 20.mart - Stadion Kamberovića polje. Gledalaca 600. Teren težak za igru.

Sudije Hrvoje Bartolić (Hrvatska), Mirza Oruč i Aleksandar Poprečica (Srbija). Delegat utakmice Denis Veličković (Hrvatska).

Čelik: Ajanović Semir, Fetić Mirsad, Pašić Semir, Karabegović Adis, Izić Vedran, Zadić Haris, Razić Damir, Mušinović Ermin 5, Kapić Mirza, Subašić Sabahudin 16, Selimspahić Adis, Tufekčić Sedad, Zadić Armin, Kokić Vahdet, Smajlović Samed, Ćorić Senad, Keserović Danijel, Stanković Zeid, Čičak Ahmedin, Pojskić Edin, Selman Ernad i Bašić Adis.

Trener Tica Alen.

Partizan: Joksimović M, Savić N, Bajić J, Babić N, Stanić V. 10, Medić V, Grujić D, Jovanovski B, Miličević M, Milosavljević M, Đukić S. 5, Prijić M. 5, Matejić N. 5, Dejanović V, Dejanović I, Dimić N, Krstić A, Žagar K, Davidov K, Pavličević N. i Stamenković M.

U utakmici trećeg kola Regionalnog ragbi prvenstva više znanja i sreće imali su ragbisti beogradskog Partizana i na kraju zasluženo slavili pobjedu nad ekipom Čelika. U sjajnom ragbi duelu “divova ex-yu” gosti su imali više snage i nerava i zabilježili su gostujuću pobjedu. Domaćini su na teškom terenu bili bolji u prvom poluvremenu, dok je gostima pripalo drugo poluvrijeme, kada su postigli još dva zgoditka. Čelik je pri kraju utakmice bio u prilici da utakmicu riješi u svoju korist, ali su njegovi igrači bili nesigurni u polju napada i izgubili su nekoliko uzastopnih lopti. Kraj su gosti dočekali uzdignutih ruku, a publika je aplauzom nagradila aktere ove sjajne utakmice Regionalnog ragbi prvenstva.

U predigri utakmice Čelik-Partizan odigrana je prijateljska kadetska utakmica Čelika i Zenice ’72 koja je završena neriješenim rezultatom 5:5.

Danas su prijateljsku utakmicu odigrali i juniori Rudara i Partizana u kojoj su ragbijaši Rudara zabilježili ubjedljivu pobjedu 31:0.

Ragbi klub "Čelik" Ragbi klub "Partizan"