28 ožujka 2010

CYPRUS - BiH 15:0 (12:0)

Cyprus (Paphos), 27.03.2010. godine Nacionalni stadion Paphiako, gledalaca 2.000 U odlučujućoj utakmici za ulazak u "C" skupinu, ragbi reprezentacija Bosne i Hercegovine na gostovanju u Paphosu, nije uspjela da savlada reprezentaciju Kipra . Reprezentaciji BiH je bila dovoljna pobjeda od tri poena razlike da bi bila prvoplasirana u "D" skupini i automatski prešla u viši rang takmičenja. Utakmica je odigrana u prelijepom ambijentu Paphiako stadiona u Paphosu. Zbog izuzetno velike važnosti ishoda ove utakmice, igrači obje reprezentacije su utakmicu započeli silovitim napadima. U prvom poluvremenu, blagu incijativu imaju igrači Kipra i iz dva uspješna kontranapada ostvaruju rezultatsku prednost od 12:0. Drugo poluvrijeme počinje dominacijom Bosne i Hercegovine. Redaju se napadi, jedan za drugim i samo je pitanje vremena kada će rezultatska prednost Kipra biti smanjena. U jednom takvom napadu Damir Džanić uspijeva da položi loptu u protivnički prostor zgoditka ali onda na scenu stupa glavni sudac ove utakmice, gospodin Psaromatis iz Grčke !!!! i bez ikakvog razloga poništava skor i loptu dodjeljuje igračima Kipra. Dešava se ono čega smo se najviše pribojavali, nerazumne odluke glavnog sudije iz Grčke unose nervozu u, do tada dobru i disciplinovanu igru naše reprezentacije. U osmoj minuti drugog poluvremena, Nermin Selimbegović u jednom brzom napadu biva grubo zaustavljen prilokm čega je zadobio težu povredu podkoljenice te je hitno prebačen u bolnicu. I u nastavku susreta sudac iz Grčke na nevješt način koristi svaku priliku da otupi oštricu našeg napada i loptu dodijeli domaćinu. Iz jednog kaznenog udarca Kipar uspjeva da poveća rezultatsku prednost i ostvari toliko željenu pobjedu. Utakmica Kipar-BiH završena je rezultatom 15:0 u korist domaćina. Slikovit komentar koji sam "pokupio" u Paphosu neposredno poslije utakmice: "Uz ovakvo suđenje ni Francuska ne bi imala šansu protiv Kipra". Ragbi reprezentacija Bosne i Hercegovine je danas kasno popodne sletjela na Međunarodni aerodrom Sarajevo a u čijem sastavu je i teško povrijeđeni Nermin Selimbegović koji je potom prebačen u bolnicu na daljnje liječenje.