21 studenoga 2009

Čelik - Esztergom 20:27 (15:14)

Zenica, 21.11.2009. Utakmica Regionalne ragbi Lige Kamberovića polje, 14:00 sati RK.Čelik: Ajanović Semir, Ljutvijević Rusmir, Bašić Adis, Hukić Sanel, Mušinović Ermin, Baručija Melvin, Razić Damir, Selimbegović Nermin, Tabaković Senad, Kapić Albin 2, Sinanović Aldijan 5, Subašić Sabahudin 13, Kokić Vahdet, Selimspahić Adis, Šabačkić Safet, Čerim Safet, Keserović Danijel, Stanković Zeid, Bešo Latif i Halilović Kenan. Trener: Safet Čerim Esztergomi Vitezek Suzuki: Heckel Zoltan, Juhasz Istvan, Sinkovics Richard, Novak Peter, Marosi Tamas, Princz Adam, Koller Zoltan, Deli Robert 5, Godor Andrs, Kontics Viktor 5, Kelemen Kristian, Kobli Istvan, Meszaros Benjamin, Haspel Gergo 10, Kiss Kalman 7, Hock Istvan, Szalosi Laslo, Nagy Roland, Feher Zsolz i Ladany Gergo. Trener: John Carington Zenički Čelik, nije uspio da pobijedi na svom terenu prvaka Mađarske, Esztergomi Vitezek Suzuki. U prvom poluvrijemenu, utakmica je rezultatski bila izjednačena. Poveli su igrači Esztergoma rezultatom 7:0. Subašić uspješnim izvođenjem kaznenog udarca smanjuje rezultat na 3:7, ali Esztergom postignutim skorem i uspješnim pretvaranjem povećava prednost na 14:3. Do finiša prvog poluvremena ponovo Subašić poentira, Kapić uspješno pretvara i rezultatska prednost Estergoma je smanjena na 14:10. U 31. minuti Sinanović uspješno polaže loptu u protivnički prostor zgoditka i dovodi Čelik u vodstvo 15:14. Ovim rezultatom se otišlo na odmor. U drugom poluvremenu napadi se smjenjuju. Gosti preko Haspela dolaze u vodstvo 19:15. Subašić uspješnim poentiranjem ponovo dovodi Čelik u minimalno vodstvo 20:19 da bi Mađari izvođenjem kaznenog udarca ponovo došli u vodstvo 22:20. Deli u 78. minuti susreta uspješno polaže loptu u Čelikov prostor zgoditka i postiže konačan rezultat utakmice Čelik - Esztergom 20:27. Glavni sudac susreta Mario Jelavić (Hrvatska) je loše vodio susret. Napravio je nekoliko grešaka te propustio priliku da podijeli nekoliko žutih pa i crvenih kartona gostujućim igračima zbog nesportskog ponašanja. Delegat susreta: Blagoje Mastilović (Hrvatska).