21 travnja 2008

Bosna i Hercegovina - Israel 27 : 19

Ragbi reprezentacija Bosne i Hercegovine je juce na stadionu Kamberovica polje u Zenici rezultatom 27:19 (7:0) pobijedila selekciju Izraela.
Poene za Bosnu i Hercegovinu su postigli Kapic Albin 10, Uzunovic Kenan 5, Dzanic Damir 5 i Subasic Sabahudin 7.
Reprezentativci BiH su prvo poluvrijeme zavrsili rezultatom 7:0 da bi u drugom poluvremenu povecali prednost na 20:0.
Da li zbog premorenosti ili opustanja, relativno visoku rezultatsku prednost nisu sacuvali i gosti iz Izraela smanjuju rezultat na 20:19 i dovode u pitanje konacan ishod meca. Pred kraj utakmice, nasi momci konsoliduju redove i uspijevaju da poentiraju i mirno privedu utakmicu kraju.
U Zenici dugo nije odigrana "dramaticnija" utakmica.

Utakmica je odigrana u okviru europskog prvenstva, grupa C3, a susret je pratilo oko 1000 gledatelja.
Sudio je Steve Busuttil s Malte, a delegat utakmice je bio M. Morandin iz Italije.

Iducu utakmicu nasi reprezentativci, u okviru istog natjecanja, igraju 10. maja u 14,00 sati u Zenici protiv reprezentacije Slovenije a 17. maja putuju u Helsinki gdje ce odmjeriti snage sa reprezentacijom Finske.

Koristim ovu priliku da cestitam nasim igracima na izuzetnom zalaganju, sto je na kraju i rezultiralo pobjedom.
Hvala i publici koja je bila nas 16-ti igrac i tokom cijele utakmice bodrila nase igrace.