17 ožujka 2008

BiH - LUXEMBURG 5 : 8

Danas, 17.03.2008. godine, nasi mladi reprezentativci su odigrali i drugu utakmicu na Evropskom prvenstvu u Italiji.

Utakmica BiH – LUXEMBURG je pocela u 12,00 sati. Nasi izabranici nisu uspjeli da ponove uspjeh od prije dva dana i izgubili su vrlo tijesno 8 : 5 u vrlo napetoj i do samog kraja neizvjesnoj utakmici.

Reprezentacija Luxemburga je povela iz slobodnog udarca sa 3 : 0 da bi u 37. minuti povecala vodstvo na 8 : 0. Tim rezultatom se otislo na odmor.

Na pocetku drugog poluvremena igraci Luxemburga su imali nekoliko suteva sa povoljne pozicije ali nisu uspjeli nista od toga da poentiraju. To je ujedno i prekretnica utakmice.

Igraci BiH sve karte bacaju u napad i dugo vremena su na domak prostora za poentiranje sto im i uspijeva i smanjuju rezultat na 8 : 5.

Do kraja utakmice, nasi reprezentativci su napadali ali bezuspjesno i ovim rezultatom je utakmica i zavrsena.